Mesés iskola-előkészítés

Utolsó módosítás: 2020. március 06.

Több alkalommal is várta az óvodásokat Iskolába megyek-e? programjára az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolája.

A Hívogat az Eszterházy programot és a nyílt napokat követően a gyakorlóiskola leendő elsőseit tanító pedagógusai továbbra is „fogják" az iskolánkba igyekvő, még nagycsoportos óvodások kezét.

Mindkét épületben rendszeresen szerveznek olyan játékos foglalkozásokat, melyeken nemcsak a gyerekek ismerkedhetnek meg a tanító nénikkel, de a szülőknek is lehetőségük nyílik kérdéseket feltenni, vagy olyan hasznos tanácsokkal gazdagodni, melyeket betartva ők is könnyebbé tudják tenni csemetéik számára a rájuk váró kihívásokat.

Mondókázással, mozgásos, a kézügyességet és a memóriát egyaránt fejlesztő feladatokkal, és nagyon jó hangulatban telnek a délutánok, melyek szinte észrevétlenül viszik közelebb a kicsiket az iskola varázslatos világához.

Hír: Valkóné Révai Renáta
Fotók: Balogh Tibor