Mikulás az erdőben

Utolsó módosítás: 2018. december 07.

Mikuláscsalogató bábelőadásra várták a minap az érdeklődőket a Lélekmelegítő Napok újabb rendezvényén a Líceum Dísztermében.

Fülöp Norbert, egyetemünk tanító szakos hallgatója már tizedik éve járja a Boróka Bábszínházzal a Nógrád megyei óvodákat, iskolákat. Párnákkal, párnabábokkal adják elő darabjaikat, amiket inspirációnak szánnak a szülőknek, hiszen ezek a bábok otthon is könnyen elkészíthetők.

Norbert kérdésünkre, milyen meséket dolgoznak fel, elárulta: az évszakokhoz, nagyobb ünnepekhez alkalmazkodnak, így ezúttal Mikulás az erdőben meséjükkel készültek párjával, Jakubovics Judittal.

Judit 35 éve vezeti a Príma-díjas Kiviszi Színházi Műhelyt Salgótarjánban, és a műhely berkein belül működik a Boróka Bábszínház.

Norbert elárulta: tanítási gyakorlatain is rendszeresen alkalmazta a bábozást, amivel rendszerint elnyerte hallgatóságának figyelmét, ahogy sikerült ezt elérnie a december 4-ei előadással is.

Fotó: Balogh Tibor