MTA-MAB Eszterházy Akadémiai Klub

Utolsó módosítás: 2017. december 12.

Dr. Bárdos Jenő prof. emeritus előadása A nyelvtanításban/nyelvtanulásban jelentkező új kihívásokról.

MTA-MAB Eszterházy Akadémiai Klub „Akadémiai esték" sorozatában december 06-án megtartott előadásában Bárdos professzor, a téma nemzetközileg is elismert, műhelyteremtő kutatója elsősorban arról beszélt, hogy milyen készségek fejlesztése szükséges a sikeres idegen nyelv tanuláshoz. Külön kiemelte az anyanyelv magas szintű ismeretét és használatát, mint az idegen nyelv elsajátításának egyik legfontosabb feltételét. Az előadáshoz kapcsolódó beszélgetésben egyrészt a különböző nyelvtanítási módszerek hatékonyságáról, másrészt pedig arról esett szó, hogy vajon reális elvárás-e a felsőoktatásba jelentkezőktől legalább egy idegen nyelvből a középfokú nyelvvizsga.

A rendezvényt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.