Múzeumok Éjszakája a Tittel Pál Könyvtárban

Utolsó módosítás: 2019. június 11.

A Tittel Pál Könyvtár 2019. június 22-én ismét csatlakozik a Múzeumok Éjszakája országos programsorozathoz.

Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem. Eger, Eszterházy tér 1.

A PROGRAMOK LÁTOGATÁSA DÍJTALAN!

1. KICSIKNEK ÉS NAGYOKNAK (17-21 ÓRÁIG)
• Mini Zoo - Élőállat bemutató és simogató (hüllők, kétéltűek, pókok, bogarak, madarak, kisemlősök)
• Kézműves foglalkozás - Állatrajzok színezése; Játékok készítése és egyéb meglepetések
Helyszín: földszint 112-es terem

2. KLASSZIKUS MESÉK DIAFILMEN – JAFFASZÖRPÖS NOSZTALGIAEST (18-22 ÓRÁIG)
Újra működésbe hozzuk a rég elfeledett diavetítőket, együtt nézhetjük meg a Piroska és a farkas, a Három kismalac és még sok-sok a régi idők hangulatát idéző diafilmeket.
Helyszín: földszint 115-ös terem

3. ANTON MAULBERTSCH ÉS FRANZ SIGRIST FRESKÓI A LÍCEUMBAN (20-23 ÓRÁIG)
Gyönyörködjünk együtt a Líceum dísztermének és kápolnájának freskóiban!
Csak ezen az éjszakán látogatható!
Ehhez a programhoz előzetes bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés: telefonon 36/520-400/2197 vagy személyesen az Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtár földszint 113-as termében.
Gyülekező: földszint 112-es terem előtt, indulás: Minden második órában (20, 22 óra)

4. A LÍCEUM RÉGI BAROKK CSERÉPKÁLYHÁI (20-23 ÓRÁIG)
Ismerje meg Magyarország legnagyobb barokk kályhaegyüttesét!
Csak ezen az éjszakán látogatható!
Ehhez a programhoz előzetes bejelentkezés szükséges!

5. „TITKOK KÖNYVTÁRA" – MIT REJTENEK A KÖNYVESPOLCOK (19-24 ÓRÁIG)
Könyvtárbejárás csoportos idegenvezetéssel a Tittel Pál Könyvtárban, 50%-os beiratkozási kedvezmény a könyvtár részlegeibe!
Gyülekező: földszint 112-es terem előtt, indulás: Minden második órában (19, 21, 23 óra)

6. ÉJSZAKAI BARANGOLÁS A KIÁLLÍTÁSOK KÖZÖTT (FOLYAMATOS)
• Régi idők egykori járműcsodái - Veterán motorkerékpárok a Líceumban
Helyszín: földszint Aula