Negyedmilliós támogatás a Mlinkónak

Utolsó módosítás: 2020. február 06.

Az elmúlt év végén szervezett Lélekmelegítő napok programsorozatának köszönhetően mintegy kétszázötvenezer forint gyűlt össze az egri Mlinkó István Intézménynek.

Az első és második osztály óráján is látogatást tett szerdán az Eszterházy Károly Egyetem rektori jogkörben eljáró rektorhelyettese, Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona.

Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona elmondta: az egyetem képzési kínálatának nagyon fontos része a gyógypedagógiai képzés, az egri Mlinkó István Intézmény pedig kiváló gyakorlóhelye lehet a hallgatóknak. A rektorhelyettes hangsúlyozta: az intézmény nemcsak ezért fontos az egyetem számára, hanem ahhoz is szeretne hozzájárulni, hogy az itt tanuló kisdiákok a lehető legmegfelelőbb körülmények között fejlődhessenek.

– Az adománygyűjtés eredményes volt, a tavalyi év többszörösét, kétszázötvenezer forintot sikerült összegyűjtenie a kollégáinknak. Örömkoncertet tartottunk, és az egyetem borát is kínáltuk forralt borként a decemberi hónapban az épület előtt. Kollégáink a sátornál óránként váltották egymást, szeretettel és hittel gyűjtöttek a gyermekeknek – nyilatkozta a rektorhelyettes. Tavaly már harmadik alkalommal támogatta intézményünk az iskolát: az első évben egy számítógépes termet rendeztünk be számukra, második évben örömkoncertünk bevételét ajánlottuk fel.

– Szeretném megköszönni magam és tanítványaink nevében az egyetemnek, minden kollégájának és minden egrinek, hogy hozzájárultak ehhez a jelentős adományhoz. A beérkezett összegből egyrészt a gyermekek komfortérzetét szeretnénk növelni azzal, hogy a kollégumunkba vásárolunk egy mikrohullámú sütőt. Másrészt fejlesztőeszközöket, játékokat vásárolnánk, a továbbiakban pedig természetesen egyeztetek a kollégáimmal, hogy milyen egyéb eszközökre van szükségünk – árulta el az adomány felhasználásáról Muraközy Andrea, az iskola igazgatója. Hozzátette: nagyon hálásak az egyetem több évre visszatekintő támogatásáért.

Hálás szívvel köszönjük minden önkéntes segítőnek és jószándékú adományozónak a segítséget!

Írta: Berán-Juhász Henrietta
Fotók: Balogh Tibor