Nemzeti ünnep, kicsit másképp

Utolsó módosítás: 2020. március 13.

Rendhagyó módon emlékeztek március 15-re a gyakorlóiskola diákjai.

„Tartsátok tiszteletben e napot, melyen a nép szava először megszólalt" – hangzott el az iskolánk diákjai által előadott, márciusa 15-e tiszteletére készített műsorban, melyet ezúttal tanulóink – a koronavírus miatti óvintézkedést betartva – nem élőben, hanem az osztálytermeikben, ünneplőbe öltözve, videófelvételen nézhettek meg.

Intézményünk számára fontos a nemzeti öntudat ápolása, így a hősök előtt való tisztelgést semmiképp sem szerettük volna elodázni. A Líceum Televízió kollégáinak hathatós segítségével lehetővé vált, hogy diákjaink méltó módon ismerhessék meg, érezhessék át a márciusi ifjak máig ható üzentét.

A finom érzékkel összeállított műsor különlegességét többek közt iskolánk kórusainak közös produkciói és az őket kísérő tanári zenekar adták.

Köszönjük minden közreműködőnek az élményt, és az ünnepi hangulat megteremtését!

Írta: Valkóné Révai Renáta
Fotó: Balogh Tibor