Nemzetközi hallgatóink Budapestre látogattak

Utolsó módosítás: 2019. október 24.

Az Eszterházy Károly Egyetem Egri Campusán tanuló új külföldi hallgatók csoportja 2019. október 18-án egész napos budapesti tanulmányúton vett részt a Magyar Kultúra tantárgy keretében, Tóth Judit mesteroktató kíséretében.

A 49 résztvevő három kontinens – Európa, Ázsia és Afrika – 15 országát képviselte. Többségük az Erasmus+ és a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramoknak köszönhetően tanul egyetemünkön, de van közöttük számos önfinanszírozó hallgató is, akik Kazahsztánból és Kínából érkeztek.

Egerből reggel 8-kor indultak el bérautóbusszal és este 9 órakor érkeztek vissza. A budapesti program csúcspontja a Parlament látogatás volt, amit a hallgatók angol nyelvű idegenvezetéssel tekintettek meg. A koronaékszerek, az ülésterem és az egész épület nagy benyomást tett rájuk. Délután a program a Várnegyedben folytatódott, ahol a diákok tovább bővíthették ismereteiket Magyarország történelméről, és gyönyörű, napos időben élvezhették a főváros lélegzetelállító panorámáját.

Hírt küldte: Tóth Judit