Nyelvtanulással a boldogulásért

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 04.

Sikeresen zárult az egyhetes 30 órás pilot intenzív angol nyelvi kurzus, amelyen a Nyelvtanulással a boldogulásért - tanulók nyelvtudásának fejlesztése az EKE és a köznevelési intézmények együttműködésében projektben résztvevő 6 partneriskola 20 diákja vett részt.

Az angol nyelvi kurzus célja az emelt szintű érettségire való felkészítés volt, de szemléletében egy teljesen új típusú képzésen vehettek részt a diákok, ahol a nyelvi készségek fejlesztésén túl a cél a különböző nyelvtanulási stratégiák elsajátítása, a nyelvtanulói kreativitás, kritikai gondolkodás és vitakészség fejlesztése és a tudatos, önálló tanulásra való felkészítés volt.
A kurzus foglalkozásaiba a projekt Nyelvpedagógiai Műhely tanártovábbképzése keretén belül a partnerintézmények és az EKE nyelvtanárai is betekintést tehettek, illetve az elkészült tananyag, tanári kézikönyv és a Líceum Televízió munkatársai közreműködésével készülő oktató-videó anyag is az ő szakmai fejlődésüket szolgálja.

A program a Nyelvtanulással a boldogulásért - tanulók nyelvtudásának fejlesztése az EKE és a köznevelési intézmények együttműködésében projekt kereteiben valósult meg.