Oktatóink a Miskolci Akadémiai Bizottság vezetőségében

Utolsó módosítás: 2020. szeptember 14.

Az elmúlt hónapokban tartották a Miskolci Akadémiai Bizottság háromévenként esedékes tisztújítását.

A MAB új elnökének dr. Kaptay Györgyöt, az MTA levelező tagját, a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karának egyetemi tanárát választották.

A MAB-ba, mint az akadémiai bizottság legfőbb döntéshozó testületébe egyetemünk oktatói közül a következő kollégák kerültek be:

A MAB Heves megyei alelnökévé választották dr. Loboczky Jánost, a Filozófia Tanszék főiskolai tanárát. Megyei delegáltakká választották: dr. Hoffmann Miklóst, az Informatikai Kar dékánját, egyetemi tanárát; dr. Murányi Zoltánt, az Élelmiszertudományi Intézet főiskolai tanárát; dr. Pap Józsefet, a Történelemtudományi Intézet intézetigazgató főiskolai tanárát.

A MAB három szakbizottságának elnökévé is az EKE oktatóit választották:

A Biológiai Szakbizottság elnökévé dr. Dulai Sándort, a Biológiai Intézet főiskolai tanárát; a Pedagógiai Szakbizottság elnökévé Kovácsné dr. Nagy Emesét, a Pedagógiai Kar dékánját, egyetemi docenst, a Pszichológiai Szakbizottság elnökévé pedig dr. Hanák Zsuzsannát, a Pszichológiai Intézet intézetvezető főiskolai tanárát.

Gratulálunk megválasztásukhoz, és eredményes munkát kívánunk!