Oktatónk a MagdaFeszten

Utolsó módosítás: 2018. október 11.

Körömi Gabriella, az Irodalomtudományi Tanszék főiskolai docense 2018. október 10-én a Debreceni Egyetem Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetében tartott eladást Szabó Magda franciaországi fogadtatásáról.

Az előadást a debreceni Csokonai Színház által szervezett II. MagdaFeszten hallhatták az érdeklődők.Kollégánkat Miklós Eszter, színházi lektor kérdezte Szabó Magda franciaországi recepciójáról, műveinek francia fordításairól és fordítási nehézségeiről, valamint a francia olvasókban élő Szabó Magda-képről.
A MagdaFeszt rendezvénysorozatot, amely méltó módon állít emléket Debrecen híres szülöttjének, tavaly, az író születésének századik évfordulója alkalmából, hagyományteremtő céllal indította útjára a Csokonai Színház.