Oktatónk értékelte az elnökválasztást

Utolsó módosítás: 2020. december 15.

Dr. Tarnóc András, Eszterházy Károly Egyetem Amerikanisztika és Anglisztika intézetének főiskolai tanára értékelt sajtómegkeresésre, miután megerősítette Joe Biden demokrata párti elnökjelölt győzelmét az elektori testület.

Az egerhirek megkeresésére dr. Tarnóc András leszögezte: végleg eldőlt az amerikai elnökválasztás kimenetele. Bár az elektorok az adott állam vezető személyiségei, és nem tudjuk még, hogy ezúttal pontosan kik, nem valószínű, hogy nagy számban történne átszavazás a másik jelöltre, jelen esetben Donald Trumpra. Erre amúgy lehetőségük lenne, de az a jellemző, hogy az elektorok a saját pártjuk vonalát követik, elenyésző számban térnek el ettől a tapasztalatok szerint. A különbség pedig nagy: 306 elektori helyet szereztek a demokraták és 232-t a republikánusok.

A cikket elolvashatja itt>>