Örömdalolás

Utolsó módosítás: 2017. május 17.

Éneklő gyerekhangok töltötték meg Eger utcáit, tereit május 16-án. Az idei Dalosünnepen négy iskola kórusából több mint kétszáz gyerek énekelt együtt.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának szervezésében a Tinódi Tagiskola, a Lenkey Általános Iskola és a Dobó Gimnázium énekkarai fogtak össze és örvendeztették meg egymást és a város lakóit. Az énekkarok a Bazilika lépcsőjén, a Dobó téren és a Széchenyi utcán adták elő színes repertoárjukat.

A pár évvel ezelőtt útjára indult országos kezdeményezés célja legfőképp az, hogy a gyerekek és az őket hallgató érdeklődők közösen éljék át az éneklés örömét. A Dalosünnep az Agria Tiszkben egy népdalcsokrokból, kórusművekből, musicalek betétdalaiból összeállított ünnepi hangversennyel zárult.