Oviszüret a szőlőbirtokon

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 19.

Idén is várta oviszüretre a gyermekeket az Eszterházy Károly Egyetem Szőlőbirtoka.

Hegyi Ádám birtokvezető az immár negyedik éve megszervezett programról elmondta: az egri Eszterlánc Tagóvoda három csoportját köszönthették a birtokon csütörtökön. Egy kis felkészítést követően az óvodások el is kezdték a munkát az óvónénik segítségével. Két sornyi szőlőt le is szüreteltek, majd a feldolgozóban a bogyózás, darálás lépéseit is megmutatták nekik egy kis lakoma mellett.

Hegyi Ádám hangsúlyozta: szeretnék megmutatni az Egri borvidéken élő gyermekeknek, milyen is egy igazi szüret, s örülnének, ha a gyerekek kedvet kapnának ahhoz, hogy akár később az egyetem szőlész-borász hallgatói legyenek.

Korpás Klaudia, harmadéves óvodapedagógus hallgató már második alkalommal vett részt az oviszüreten, mert úgy látja, ez egy nagyon jó gyakorlat számukra. Minden évben kétféle gyakorlaton vehettek részt az egyetemen: egyéni és csoportos gyakorlatokon, óvodákban. Elárulta: mindenképpen óvónőként szeretne majd elhelyezkedni tanulmányait követően.

Írta: Berán-Juhász Henrietta

Fotó: Szántó György