Pályázati lehetőség hallgatók számára

Utolsó módosítás: 2018. június 27.

Az Országgyűlés elnöke pályázatot hirdet egyetemi és főiskola hallgatók számára a 2018/2019-es tanévre.

A program célja, hogy az Országgyűlés alkotmányjogi szerepe, törvényalkotási, kormányzatellenőrzési politikai funkciói iránt érdeklődő hallgatókkal megismertesse az Országgyűlés és Hivatalának szervezetét, működését, s hogy közvetlen betekintést biztosítson számukra a törvényalkotási folyamat részleteibe, bővítse a jövő közigazgatási generációjának ismereteit.

A programban 14 hallgató vehet részt 2018 októberétől 2019 márciusáig. A felvételt nyert hallgatókat díjazzák: a vidéki felsőoktatási intézményben tanuló hallgatókat havi bruttó 50 ezer forinttal.

A pályázat beküldési határideje szeptember 17-e. A pályázati feltételeket és a program részleteit az alábbi dokumentumban olvashatja. Az adatkezelési tájékoztató itt megtalálható.