Savaria történelem versenyt szerveztek a gyakorlóban

Utolsó módosítás: 2020. február 05.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolája idén első alkalommal adott helyszínt a megmérettetésnek.

A Savaria történelem versenyen két kategóriában: 7-8. osztályos és 9-10. osztályos kategóriákban indultak a nevezők.

Míg az első kategóriában tizenhat tanuló mérte össze tudását, addig a gimnazisták közel harmincan voltak.

Hollóné Bódi Katalin a szervezők nevében elmondta: a diákok a megyei forduló feladatlapját oldották meg kedden, s aki elérte a meghatározott ponthatárt, az meghívást kap majd az országos döntőbe.

Megtudhattuk: a megyei fordulóban különféle írásbeli feladatokon bizonyíthattak a diákok, a témaköröket előzőleg megkapták.

Írta: Berán-Juhász Henrietta
Fotó: Balogh Tibor