Sikeresen habilitált dr. Zombola Péter

Utolsó módosítás: 2018. május 09.

Dr. Zombola Péter zeneszerző, az Ének-zene Tanszék munkatársa május 4-én maximális pontszámmal, sikeresen habilitált a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.

Habilitációs előadásának címe: „A tintinnabuli rendszer jelentősége Arvo Pärt Passiójában".

A tudományos előadást követően bemutató tanítást is tartott, melynek keretében Beethoven Op. 130 vonósnégyese 5. tételét elemezte. Az Ének-zene Tanszék diákjai közreműködtek a bemutató órán a rangos zsűri előtt, így Zombola Péter sikerében a tanszék is osztozhatott.

Zombola Péter munkásságával 2012-ben Junior Prima-, 2013-ban Requiem c. oratóriumáért ARTISJUS alapítvány "Év Zeneműve"-, 2015-ben Erkel Ferenc-díjat érdemelt ki. Műveit az ország legrangosabb előadói, zenekarai és karmesterei adják elő.

Szívből gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!