Szőlő-bor kutatás-fejlesztés kiválósági konferencia

Utolsó módosítás: 2019. február 07.

A XX. Szőlészeti és Borászati Konferencia nyitónapja, február 13-a a tudomány jegyében telik: a témáról egyetemek kutatói tartanak előadásokat. A programra minden érdeklődőt szeretettel várnak!

A GINOP-2.3.2-15-2016-00061 számú „Szőlő-bor kutatás-fejlesztési kiválósági központ létrehozása" című projekt az Eszterházy Károly Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének együttműködésével valósul meg.

A projekt a szőlészeti és borászati kutatás-fejlesztés aktuális kérdéseinek vizsgálatát és tudományos alaposságú újratervezését tűzte ki célul egy kiválósági központ létrehozásával, amely nemcsak az egri és az észak-magyarországi borvidékek, hanem a teljes hazai szőlő-bor ágazat fejlődési potenciálját meghatározza. A tudományos konferencia e négyéves fejlesztés eddigi eredményeit ismerteti elsődlegesen a hazai és határon túli szőlész-borász társadalom, valamint minden érdeklődő számára.

A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!