Tájékozódási Futó Diákolimpia az EKF részvételével

Utolsó módosítás: 2016. május 12.

Az Eszterházy Károly Főiskola szervezi meg az Egri Spartacus Tájékozódási Futó Sportegyesület által megrendezett 2015/16. évi Tájékozódási Futó Diákolimpia® országos döntőjének kétnapos kísérő rendezvény sorozatát. A Diákolimpián és kísérőversenyén közel 800 sportoló vesz majd részt.

Nagy megtiszteltetésként és felelősségként jellemezték a sajtótájékoztatón résztvevő szervezők azt, hogy idén Egerben rendezik meg a Magyar Diáksport Szövetség diákolimpiai országos döntői közül a tájfutást.

A kétnapos sporteseményt 2016. május 21-22-én tartják Egerben és Felsőtárkányban. Az első napon a cél a Dobó téren lesz, a második napon már a Bükkben versenyeznek a diákok.

A szervezésben, koordinációban nagy szerepet vállal Herpainé Lakó Judit, az Eszterházy Károly Főiskola Sporttudományi Intézetének adjunktusa. A Főiskola különböző egységeinek közreműködésével, valamint a város illusztris intézményeinek, szervezeteinek támogatásával színes programsorral mutatják be a város értékeinek, kincseinek egy szeletét, nem csupán a versenyen résztvevőknek, családtagjaiknak, kísérőtanárainak és edzőinek, hanem az idelátogató turistáknak és Eger lakosságának.

Május 21-én, szombaton 9-17 óra között, Dobó tér

• Eszterházy Károly Főiskola, TTK Földrajz Környezettudományi Intézet, Biológiai Intézet és a Magyar Madártani Egyesület közös standja: fafelismerés, népszerűsítő játékok, kirakók, környezeti kérdőív
• Eszterházy Károly Főiskola Varázstorony: szórakoztató, látványos kísérletek 12.00 és 14.00 órakor
• Eszterházy Károly Főiskola, Egészségfejlesztési és Sporttudományi Tudásközpont: életmód-tanácsadás, mérések (vérnyomás, vércukor mérés, testösszetétel-vizsgálat)
• Eszterházy Károly Főiskola, Sporttudományi Intézet: animációs programok, pályaorientáció
• Egri Vár - Gárdonyi kuckó: megelevenedik Gárdonyi Géza világa és az Egri csillagok
• Bródy Sándor Könyvtár olvasást népszerűsítő program
• Heves Megyei Rendőrkapitányság: balesetmegelőzéshez kötődő, prevenciós foglakozások
• Egri Kulturális és Művészeti Központ: nyári programajánló, kézműves játszóház
• Tourinform-Eger a környék látnivalóiról, természeti és épített környezeti szépségeiről adnak tájékoztatást

17.15 közös fotózás a Végvári vitézek tere lépcsőin az Egri Vitézlő Oskola várvédőivel
18.00 Ünnepélyes eredményhirdetés
19.00 JaJa zenekar ingyenes koncertje

A Dobó téri programsorozatot élő adásban közvetíti az EKF - Líceum TV stábjahttp://uni-eger.hu/hu/foiskola/foiskola/livetv oldalon

Május 22-én, vasárnap 9.30-14.00, Felsőtárkány tópart

• Heves Megyei Kormányhivatal, Népegészségügyi Főosztály: Játékos tudomány, akadálypálya, prevenciós, szórakoztató programok
• Bliszkó Viktor – Bodolai Mónika: vegetáriánus ételkóstoló és könyvbemutató
• kézműves programok
• Bükki Nemzeti Park Látogatóközpont

A döntő egyik védnöke Liptai Kálmán rektor, aki 2 diákolimpiai kategória 1-3. helyezettjeinek díjátadójaként EKF-es ajándékokkal jutalmazza az országos bajnoki dobogós versenyzőket.

A rendezvényekre szeretettel várjuk a Főiskola dolgozóit, hallgatóit és minden érdeklődőt!

A sajtótájékoztatóra 2016. május 12-én, csütörtökön került sor a Hotel Senátor Házban.

A sajtótájékoztató résztvevői:
• Habis László, Eger MJV. polgármestere,
• dr. Juhász Attila Simon, Felsőtárkány polgármestere,
• Lakó Judit, az Eszterházy Károly Főiskola Sporttudományi Intézetének adjunktusa
• Bíró Csaba, a Heves megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület elnöke,
• Veres Imre, a versenybizottság elnöke, az Egri Spartacus SE vezetőedzője