Jó hangulatban telt a MegyEKEnni tábor

Utolsó módosítás: 2018. július 09.

MegyEKEnni - ezt a nevet viselte az egyetem tehetsséggondozó nyári tábora, amit június 25-től tartottak.

A tábor célja a természettudományok népszerűsítése volt a gasztronómián keresztül. A résztvevő 12–16 év közötti gyermekek megtanultak lekvárt, szörpöt és egészséges édességet is készíteni, előadást hallgattak az élelmiszer biztonságról, a növényvilág átalakulásáról, éghajlatváltozásról.

Laboratóriumi kísérletekben konyhai alapanyagok segítségével ismerkedtek a kémiával, fizikával, és ellátogattak az egyetemünk botanikus kertjébe, ahol megtudták, hogy mely növények ehetők, és melyek nem.

A tábor végig jó hangulatban telt, és hogy a gyerekek jól érezték magukat az a tény is bizonyítja, hogy a legtöbben megkérdezték, lesz-e jövőre is tábor, mert ha igen, jönnének. Viszlát egy év múlva!

Beszámoló: Rázsi András

Fotók: Kakuk Dániel

A rendezvény a 4 Campus Program- A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI szakok népszerűsítése az Eszterházy Károly Egyetemen című, EFOP-3.4.4-16-2017-00024 számú projekt keretében valósult meg.