Tisztújítás a MAB testületeiben

Utolsó módosítás: 2017. június 16.

Megtartották a Miskolci Akadémiai Bizottság háromévenként szokásos tisztújító közgyűlését. A MAB három megye, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád tudományos életének akadémiai koordináló testülete, amelynek tagjai között szép számmal vannak az Eszterházy Károly Egyetem oktatói is.

A választás eredményeként a MAB elnöke dr. Roósz András akadémikus lett újabb három évre. Alelnökké választották dr. Berkő Pétert (B-A-Z megye), dr Loboczky Jánost (Heves megye, az EKE tanszékvezető főiskolai tanára) és dr. Gréczi-Zsoldos Enikőt (Nógrád megye). A tudományos titkári teendőket dr. Csák Csilla (ME) látja el.
A MAB tagjai lett még megyei delegáltként dr. Perjés István egyetemi tanár (EKE, Pedagógiai Kar) és dr. Herczeg Béla főiskoali tanár (EKE, Gyöngyösi Károly Róbert Campus).

Az Eszterházy Károly Egyetem oktatói közül a szakbizottságok vezetésébe a következő kollégákat választották be:
Biológiai Szakbizottság: elnök: dr. Dulai Sándor főiskolai tanár, titkár: dr. Sass-Gyarmati Andrea tudományos munkatárs; Mezőgazdasági Szakbizottság: elnök: dr. Magda Sándor egyetemi tanár, volt rektor, társelnök: dr. Fodor László főiskolai tanár, titkár: dr. Koncz Gábor főiskolai docens;
Pedagógiai Szakbizottság: dr. Ollé János főiskolai tanár, titkár: dr. Szép Beáta intézetvezető;
Pszichológiai Szakbizottság: elnök: dr. Hanák Zsuzsanna főiskolai tanár, titkár: dr. Dávid Mária főiskolai tanár; Társadalomelméleti Szakbizottság: titkár: dr. Antal Éva főiskolai tanár.

Gratulálunk a különböző tisztségekbe megválasztott kollégáinknak, eredményes, egyetemünk tudományos életét is gazdagító, hírnevét növelő munkát kívánunk a következő években.