Történelmi verseny: középpontban a forradalmak kora

Utolsó módosítás: 2019. április 15.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája a 2018/2019. tanévben is országos középiskolás történelmi versenyt hirdetett. Az idei, kilencedik alkalommal megszervezett vetélkedő A forradalmak kora címet viselte.

A 2018. december 10-i nevezési határidőre több mint ötven — egyenként háromfős — csapat küldte be a jelentkezési lapját, az ország távolabbi megyéit is képviseltetve a versenyen. Nagy örömünkre szolgált, hogy néhány nevezés a határon túli magyar középiskolákból is érkezett.

A verseny első része három írásbeli fordulóból állt. Végül az összesítés során legtöbb pontszámot elért nyolc csapat vehetett részt a szóbeli döntőn, ahol a résztvevőknek változatos, nemcsak a tárgyi tudásra, hanem a problémamegoldó képességre és a kreativitásra is hangsúlyt helyező feladatokat kellett megoldaniuk.

A 2019. április 13-án az Eszterházy Károly Egyetem Dísztermében megrendezett döntő végeredménye a következő lett:

I. Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc
II. Leövey Klára Gimnázium, Budapest
III. Karcagi SZC Ványai Ambrus Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Karcag
IV. Bocskai István Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Szerencs
V. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium, Pécs
VI. Egri Dobó István Gimnázium, Eger
VII. Nagykaposi Gimnázium, Nagykapos (Szlovákia)
VIII. Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola és Kollégium, Eger

A hírt küldte: Ballabás Dániel