Véget ért a nyári egyetem

Utolsó módosítás: 2018. július 23.

A nyári kurzus zárásaként 28 kínai fiatal vehette kezébe hétfőn délelőtt sikeres vizsgájáról szóló tanúsítványát az egyetemen.

A kínai középiskolások két hetet tölthettek az Eszterházy Károly Egyetemen. A tanulmányi út célja az intenzív angol nyelvfejlesztés volt. Emellett, ahogy a zárórendezvényen Taylerné Tóth Katalin is elmondta: kikapcsolódhattak, kirándulhattak is, nem csak Egerben, hanem a fővárosban és Bécsben is.

A Nemzetközi Kapcsolatok Központjának vezetője a fiatalok felé fordulva hangsúlyozta: nagyon fontos a világot más nemzetek szemével is látni.

Hasonló gondolatokat fogalmazott meg az egyetem rektorhelyettese, dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona is, aki szerint utaznunk kell, hogy gazdagabbak legyünk más kultúrák ismeretétől.

Kiemelte az idegennyelvi tudás fontosságát is. A kínai fiataloknak azt kívánta, hogy még nagyon sok, élményekben gazdag útjuk legyen. Végezetül hangsúlyozta, hogy visszavárják a diákokat az Eszterházy Károly Egyetemre.

Fotók: Szántó György