VI. Magyar Interdiszciplináris Humorkonferencia

Utolsó módosítás: 2019. október 07.

Az Eszterházy Károly Egyetem ad otthont a VI. Magyar Interdiszciplináris Humorkonferenciának.

A 2019. október 3-án és 4-én tartandó rendezvényen – a konferenciasorozat hagyományainak megfelelően – számos tudományterület képviselői vesznek részt, és a több mint 60 előadás során szó esik többek közt a humor lélektanáról, filozófiájáról, a médiában betöltött szerepéről, nyelvi sajátosságairól és fordíthatóságáról, illetve a humor és az irodalom, valamint a zene közötti kapcsolatról is.

A 16 egyetem és kutatóintézet kutatói által tartott változatos, tudományos előadások mellett a tematikához illeszkedően könnyedebb programok is várják az érdeklődőket.

Október 3-án 18 órakor a Líceum Kápolnájában Humorról – humorral címmel tartunk kisebb műsorszámokkal tarkított, a szélesebb közönség számára is nyitott pódiumbeszélgetést, amelynek vendége Kormos Anett humorista, újságíró és Dolák-Saly Róbert előadóművész lesz.

Részletes program: