VINO Kóstoló Ünnep Egerben

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 04.

Egy közös élményre várja a bor, a gasztronómia és a kultúra kedvelőit szeptember 1-jén és 2-án az Egri Borút Egyesület és az Eszterházy Károly Egyetem, a Líceum udvarán. Az I. VINO Kóstoló Ünnepen az Egri borvidék ismert borászatainak, éttermeinek kínálatát kóstolhatják meg az érdeklődők, emellett kézműves termékek teszik még változatosabbá a kínálatot.

Az Egri Borút Egyesület már 15 éve képviseli az egri történelmi borvidék borászatait és a környező települések bor és gasztronómiai szereplőit. A közel ötven taggal működő közhasznú civil szervezet 2001-ben alakult azzal a céllal, hogy működésével elősegítse a borvidék kulturális örökségének megóvását, kultúrájának ápolását, valamint hozzájáruljon a térség idegenforgalmának fellendítéséhez. Kiemelt célja: a gasztronómiával összekapcsolt kulturált borfogyasztás.
Az egyesület – az Eszterházy Károly Egyetemmel közösen - most egy új, a borra, a gasztronómiára és a kultúrára épülő programmal kívánja tagjait képviseltetni, és az egri rendezvények sorát bővíteni: szeptember 1-jén és 2-án az I. VINO Kóstoló Ünnep a belváros szívében, a Líceum udvarán várja az érdeklődőket.
Az egri vörös-, fehér- és rozéborok fogyasztásához Eger és környékének legjobb éttermei kínálják az alkalomra készített ételeiket. A két nap programját kísérő jazz zene több előadó fellépésével tökéletes kikapcsolódást ígér, hiszen egy finom bor, egy kis harapnivaló és a jó zene mindig tökéletes összetevői egy kiváló programnak.
A családokra is gondolva a délutáni órákban kézműves sarokkal, kreatív programokkal és bormúzeummal várják a látogatókat.
BOR ÉS GASZTRONÓMIAI KIÁLLÍTÓK
- Több mint 20 egri és vendég borászat
- Éttermek, kézműves termékek, édességek, kávékülönlegességek

2017. szeptember 1. péntek
15:00 - Kapunyitás
16:00 - Szakmai ankét a színpadon
18:00 - Megnyitó: Dr. Liptai Kálmán rektor, Dr. Lőrincz György
19:00 - Egri bor film, Egyetemi mozi
19:00 - Simple Acoustic koncert
21:00 - Kozma Orsi koncert
23:00 - Zárás

2017. szeptember 2. szombat
15:00 - Kapunyitás
15:00 - Aktivitás a színpadon
16:00 - Szakmai ankét a színpadon
18:00 - Tóth Eszter Jazz
19:00 - Gál Tibor film, Egyetemi mozi
20:00 - Szűcs Antal Gábor & Gál Péter: latin varázs
23:00 - Zárás

A rendezvény ingyenesen látogatható!
A rendezvény frissülő programjait kövesse az Egri Borút Egyesület Facebook-oldalán !

Szeretettel várunk minden borszerető vendéget!

I. VINO KÓSTOLÓ ÜNNEP- AZ ÉLMÉNY KÖZTÜNK SZÜLETIK!

A program kiemelt támogatói: Szerencsejáték Zrt., Imola Cégcsoport, Aventics Kft, Eszterházy Károly Egyetem.
Médiatámogató: Líceum TV, FM7, TV Eger