- Egyetem
- |
- Szervezet
- |
- Kutatás
- |
- Tudomány
- |
- Nemzetközi
- |
- Kultúra
- |
- Jelentkezők
- |
- Hallgatók
- |
- Alumni
- |
- Közlemények
Szakmai gyakorlat
Utolsó módosítás: 2018. szeptember 17.
A szakmai gyakorlat az adott szakhoz tartozó képzési és kimeneti követelmény által előírt gyakorlati felkészítés. A szakmai gyakorlat célja, hogy a megszerzett elméleti tudást a gyakorlatban is alkalmazni lehessen, a hallgatók betekintést nyerjenek a mindennapi munkafolyamatokba.
Főbb tudnivalók:
- A szakmai gyakorlat teljesítése az abszolutórium (végbizonyítvány) megszerzésének feltétele;
- Azon hallgatók, akik a szakmai gyakorlatot nem teljesítik, záróvizsgára nem bocsáthatok;
- A szakmai gyakorlat a szorgalmi időszakban is teljesíthető, a szakmai gyakorlaton való részvétel azonban nem jogosít a tanórák látogatása alóli felmentésre;
- A szakmai gyakorlatot csak két lezárt tanulmányi félévet követően lehet megkezdeni;
- A hallgató választhat szakmai gyakorló helyét önállóan vagy kérheti az Egyetem segítséget a választáshoz.
Elérhetőségek:
Kutatáshasznosítási Iroda
Gyakorlati Képzési Koordinációs Részleg
Eszterházy Károly Egyetem ’B’ épület
3300 Eger, Egészségház u. 4. 217-es iroda
Iroda tel.: 36/ 520-400/4324
E-mail: gyakorlat@uni-eszterhazy.hu
Ügyfélfogadás rendje:
- hétfő: 09:00 - 12:00
- kedd: 09:00 – 12:00
- csütörtök: 09:00 – 12:00
- péntek: 09:00 – 12:00
Szakmai gyakorlat teljesítésének folyamata:
Az Eszterházy Károly Egyetem rendelkezik saját adatbázissal a lehetséges gyakorlati helyekről, de szükség esetén a hallgató számára megadja a lehetőséget, hogy saját részére szervezzen gyakorlati helyet, ami értelemszerűen az adott hallgatóé, hacsak a gyakorlati hely nem kíván több gyakornokot is fogadni.
Előbbi esetben a hallgatónak egyeztetnie kell a szakfelelős oktatójával / tereptanár koordinátorával, hogy elfogadható-e a gyakorló hely a szakmai gyakorlathoz. Ezt követően az egyetem és a külső gyakorlati hely képviselője, Együttműködési megállapodást köt a gyakorlati képzési feladatok ellátására és a szakmai gyakorlat biztosítására. A megállapodás többek között tartalmazza a gyakorlati hely, az egyetem és a hallgató kötelezettségeit. Az együttműködésre vonatkozó formanyomtatványt a hallgató juttatja el az általa kiválasztott és szakfelelős oktatója / tereptanár koordinátora általál elfogadott helyre, majd kitöltés utána viszi be az Eszterházy Károly Egyetem „B” épületének 217-es irodájába 3 db eredeti példányban.
A már együttműködő gyakorló helyeknek (élő Együttműködési szerződés van) első lépésként csak Befogadó nyilatkozatot kell kitölteni, melyből szintén 3 db eredeti példányra lesz szükség és a hallgatónak kell eljuttatni az irodába, ahol GYKKR munkatárs feltölti a GYKER rendszer elektronikus felületére. Amennyiben pénzbeli juttatás jár a szakmai gyakorlatért, minden esetben Hallgatói munkaszerződést is kell kitölteni.
Az Együttműködési megállapodás és befogadó nyilatkozatok meglétét követően, a hallgatónak munkatervet kell készítenie a szakmai gyakorlatának megkezdése előtt, amit a hallgató tölt fel a GYKER rendszerbe.
A hallgató Munkanaplót készít a gyakorlat során, amelyben a tevékenységeket, helyszínt és az időpontot nevezi meg. A gyakorlat végeztével Teljesítési igazolással kell hitelesíteni a szakmai gyakorlat megvalósulását. A Munkanaplót és a Teljesítési igazolást 1-1 darab eredeti példányban a hallgatónak be kell vinnie az Eszterházy Károly Egyetem „B” épületének 217-es irodájába, amelyeket később a GYKKR munkatárs tölt fel a GYKER rendszer elektronikus felületére. Mindezek után a hallgatónak szakmai beszámolót kell készítenie a GYKER rendszerben.
Utolsó lépésekben a tereptanár értékeli a hallgató teljesítményét, megadott szempontrendszer alapján, on-line űrlap segítségével a GYKER rendszerben, végül pedig a tereptanár-koordinátor értékeli a hallgatót a GYKER rendszerben a feltöltött információk alapján.
Korábbi és jelenlegi Együttműködő partnereink:
https://hvr.uni-eszterhazy.hu/gyakorlati-helyek
Fogalmak:
Tereptanár: az a hatályos jogszabályoknak megfelelő szakmai és gyakorlati idővel rendelkező szakember, aki a gyakorlati képzőhelyen szakmai iránymutatással segíti a hallgató munkáját.
Tereptanár-koordinátor: a szakmai gyakorlatot támogató személy az Egyetem részéről (szakonként), aki tájékoztatja a hallgatókat a szakmai gyakorlattal kapcsolatos feladatokról, konzultációs lehetőséget biztosít a gyakorlat ideje alatt, és beszámolók, értékelések alapján minősíti a hallgató gyakorlati munkáját.
Kutatáshasznosítási Iroda gyakorlati képzési koordinációval foglalkozó részlege: a GYKER rendszer ”adminisztrátora”, a szakmai gyakorlattal kapcsolatos folyamatok szervezője, kapcsolattartó a hallgató, tereptanár és a tereptanár-koordinátor háromszögében.