Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács

Utolsó módosítás: 2017. április 13.

Tudományos kérdésekben független testület, amely az egyetemen folyó doktori képzést felügyeli, dönt a doktori fokozatok odaítéléséről, továbbá a doktori és habilitációs eljárásokkal kapcsolatos elvi kérdésekben állást foglal.

Az EDHT szavazati jogú tagjai — a doktorandusz képviselők kivételével — kizárólag olyan személyek lehetnek, akik a törzstagság feltételeinek megfelelnek, törekedve mindazon tudományágak arányos képviseletére, amelyekben az egyetem doktori fokozat odaítélésére jogosult. A szavazati jogú tagok kiválasztásakor biztosítani kell, hogy azok egyharmada ne legyen foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban az egyetemmel.
Az EDHT tagjait a Szenátus választja meg öt évre, kivéve a két doktorandusz képviselőt, akiket az EKE Doktorandusz Önkormányzata delegál a saját szabályzatában meghatározottak szerint. Az EDHT tanácskozási jogú, de szavazati joggal nem rendelkező állandó meghívottjai az egyetem rektora, tudományos, kutatási és nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese, valamint a doktori iskolák titkárai.
Az EDHT elnöke az egyetem kiemelkedően magas tudományos elismertségű egyetemi tanára, akit az EDHT javaslatára a Szenátus választ meg és a rektor nevez ki öt évre.

Az EDHT tagjainak listája:
elnök dr. Romsics Ignác

Történelemtudományi Doktori Iskola