Intézményi Doktori és Habilitációs Tanács

Utolsó módosítás: 2014. szeptember 10.

Tudományos kérdésekben független testület, amely a főiskolán folyó doktori és habilitációs képzést szabályozza és felügyeli, dönt a fokozat odaítéléséről, továbbá a doktori és habilitációs eljárásokkal kapcsolatos elvi kérdésekben állást foglal.

A tanács tagjainak legalább fele a főiskola egyetemi tanára, kutató professzora vagy az MTA doktora címmel rendelkező oktatója, kutatója, legalább két olyan, az MTA doktora címmel rendelkező elismert szakember tagja legyen, aki a főiskolával nem áll foglalkoztatási jogviszonyban. A tanács egy - tudományos fokozattal rendelkező tagját
- a doktorandusz hallgatók választják. A tanács többi tagját a rektor javaslata alapján a Szenátus választja meg öt évre.
A tanácsnak hivatalból tagja(i) - amennyiben nem választott tag(ok) - a Tudományos Tanács elnöke és a tudományos rektorhelyettes. A tanács üléseire tanácskozási joggal állandó meghívott a rektor és az FHÖK elnöke , valamint a Doktorandusz Önkormányzat elnöke.
A tanács elnöke a főiskola kiemelkedően magas tudományos elismertségű egyetemi tanára, akit a tanács javaslatára a Szenátus választ meg és a rektor nevez ki öt évre. Az elnök munkáját titkár segíti. Tagjai közül a tanács - az elnök javaslata alapján - elnökhelyettest választhat, aki az elnök által meghatározott hatáskörökben helyettesítésre jogosult.

Tagjai:

Elnök: Dr. Gebei Sándor

Belső tagok:
Dr. Romsics Ignác
Dr. Rainer M. János
Dr. Kalmár János
Dr. Bárdos Jenő
Dr. Komenczi Bertalan
Dr. Mika János
Dr. Falus Iván
Borbély Zoltán (DÖK képviselője)
Racskó Réka (DÖK képviselője)