„Nyitás Keletre”

Utolsó módosítás: 2015. május 04.

Orosz nyelvű előadások a Nemzetközi Hét (IW3) programjában

2015. április 16-án a Nemzetközi Hét programjának részeként orosz nyelvű előadások hangzottak el a Gazdaságtudományi Intézet meghívására intézményünkben tartózkodó Kazahsztánból érkező vendégeink számára.

Dr. Tóth Éva főiskolai docens (IKI- Szakmai Idegen Nyelvi Csoport)
 Magyarország- történelem, földrajz, kultúra, és
 Budapest, Eger címmel tartott interaktív orosz nyelvű előadásokat a délelőtt folyamán.

Dr. Tóthné Igó Zsuzsanna mestertanár (Turizmus Tanszék) előadásaira délután került sor
 Turizmus az Észak – magyarországi régióban és
 Az alternatív turizmus lehetőségei (kulturális turizmus, borturizmus, ökoturizmus) címmel.

Kazah vendégeink, Dr. Kairbayeva Akmarals egyetemi docens, a Plavdovari Állami Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Osztályának vezetője és a Karagandai Állami Egyetem öt földrajz és ökológia szakos mesterszakos hallgatója Kenetayeva Zhibek, Tuleshova Kuralay, Shakenova Zhaniya,Serikova Aidana és Sokolenko Yana elismerésüket és köszönetüket fejezték ki a színvonalas orosz nyelvű előadásokért.

A hírt küldte: Dr. Tóth Éva főiskolai docens