A Szocped az MTA Szociálpedagógia Albizottság ülésén

Utolsó módosítás: 2017. március 10.

2017 március 7-én az MTA Pedagógiai Bizottság, Szociálpedagógia Albizottság ülést tartott a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.

A megbeszélésen a szervezeti kérdéseken túl, a Szociálpedagógia folyóirat szakmai felfogásáról, szerkesztőségi elveiről és a szociálpedagógia tudományelméleti vonatkozásairól esett szó. Ezen kívül szóba került a szociálpedagógia mint professzió kérdésköre és a felsőoktatási képzések kihívásai. A rendezvény végén a résztvevők megvitatták az albizottság alapítóinak időszerű írását (Nagy Ádám – Trencsény László: Tanórán innen, iskolán túl. In: Iskolakultúra 2016/10). Véleményünk szerint ez a jó hangulatú intenzív szakmai párbeszéd máris jelentős mértékben hozzájárult ennek a tudományterületnek és szakmának megerősödéséhez.
A rendezvényen az Eszterházy Károly Egyetem Szociálpedagógia Tanszékét Dr. Ludányi Ágnes intézetvezető főiskolai tanár, Dr. Hadnagy József tanszékvezető főiskolai docens és Dr. Sárkány Péter főiskolai tanár képviselte.