Tudás és Innováció a XXI. század gazdaságában

Utolsó módosítás: 2016. november 02.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gazdaságtudományi Intézete hosszú évek óta hagyományosan megrendezi őszi tudományos konferenciáját a Magyar Tudomány Ünnepének rendezvényeihez kapcsolódva. Ezúttal az Egyetem Gyöngyösi Kampuszán működő Üzleti Tudományok Intézetével közösen kerül sor a konferencia lebonyolítására, melynek szervezésébe külső szakmai partnerként a Magyar Közgazdasági Társaság Heves Megyei Szervezete is bekapcsolódik.

Tudás és Innováció a XXI. század gazdaságában
tudományos konferencia
2016. november 8.

Gazdaságtudományi Intézet
Üzleti Tudományok intézete
Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar
Eszterházy Károly Egyetem
Külső szakmai partner:
Magyar Közgazdasági Társaság Heves Megyei Szervezete

A konferencia témakörei minden évben az aktuális gazdasági és társadalmi kérdések köré szerveződnek. Az idei évben a tudás és innováció kérdéskörével foglalkozunk. A megváltozott világhelyzet, a globalizáció és a kibontakozó tudásgazdaság a gazdasági folyamatokat kutató szakembereket is a korábbi kérdések és összefüggések újragondolására, illetve új kérdések megfogalmazására inspirálják. Rendezvényünkön olyan témák megvilágítására törekszünk, amelyek a nemzetgazdasági szinten felmerülő problémákra kínált megoldások mellett, a vállalati szektort érintő gazdasági kérdésekre is válaszokat adhatnak.

A konferencián a két intézet egyetemi tanárait kértük fel plenáris előadások tartására, illetve azon két kollégánkat, akik az idei évben tartották meg sikeres habilitációs előadásaikat. Így kívánjuk megteremteni annak lehetőségét, hogy a magasabb szintű tudományos eredmények szélesebb körben is ismertté váljanak.

A konferencia lehetőséget biztosít a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar két külön városban működő gazdaságtudományi képzéseket és kutatásokat folytató szervezeti egységeiben – az egri Gazdaságtudományi Intézetben és a gyöngyösi Üzleti Tudományok Intézetében – dolgozó oktató és kutató kollégák tudományos eredményeinek kölcsönös megismerésére.

A konferencia programja, a szekciók részletes programja megtekinthető az következő linken: Letölthető dokumentum