Folytatódnak a bécsi tanulmányút programjai

Utolsó módosítás: 2015. április 27.

SZAKMAI KONZULTÁCIÓ DR. PERÉNYI JÁNOS NAGYKÖVETTEL

A bécsi tanulmányút folytatásaként Dr. Perényi János bilaterális nagykövet fogadta a nemzetközi tanulmányok képzésben résztvevő török és magyar mesterszakos hallgatókat Bécsben. A Nagykövet Úr tavaly év végén foglalta el posztját, jelentős diplomáciai tapasztalattal a háta mögött, hiszen hosszú évekig az Európa Tanács munkájában meghatározó szerepet töltött be.
Az ERASMUS programban résztvevő török diákok kérdésére adott választásban kitért Törökország külpolitikai tevékenységére és az Európai Unióhoz való csatlakozási törekvésére. Emellett részletesen ismertette a diplomata munkával járó feladatokat is.