Konferencia a Kárpát-medence versenyképességéről

Utolsó módosítás: 2015. június 01.

2015. május 27-28-án az Óbudai Egyetemen (Budapest) került megrendezésre a 6. Báthory-Brassai Konferencia „Kárpát-medencei versenyképesség” címmel.

A rendezvényen csaknem 200 előadás elemezte a témát. Az előadások azt tanúsították, hogy sokan munkálkodnak a térség népeinek, köztük a magyaroknak a megmaradásáért, s a versenyképesség ehhez szükséges emeléséért. Az elérendő cél érdekében azonban további erőfeszítésekre, a születésszám növelésére, a bevándorlás szabályozására, a szegénység elleni küzdelemre, a lehetőségek kihasználását célzó munkák jobb összehangolására is szükség van.

A konferencián a Főiskolát a dr. Csáfor Hajnalka dékán helyettes, Nagy Levente Gazdasági Tanács elnök és dr. Papanek Gábor professzor által készített „Gazdaságfejlesztési feladatok Heves megyében" című előadás képviselte. Az előadók a hevesi gazdaság szélesebb körű térségi együttműködésére nyíló lehetőségeket emelték ki.