Konferencián vett részt dr. Pólya Tamás

Utolsó módosítás: 2015. május 26.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán május 22-23-án számos külföldi és magyar előadóval játékpedagógiai konferenciát rendeztek "Játékkal a világ körül" címmel.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán május 22-23-án számos külföldi és magyar előadóval játékpedagógiai konferenciát rendeztek "Játékkal a világ körül" címmel, ahol foglalkoztak az eltérő kultúrákban rejlő játéklehetőségek kiaknázásával, a pedagógusok módszertani megújításának lehetőségeivel, illetve a digitális játékokkal is. A Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéket dr. Pólya Tamás tanszékvezető és az EKF Gamifikációs Kutatócsoport vezetője képviselte "A szórakozástól a tanulásig: mi motiválja a videojátékokat használó gyerekeket és fiatalokat?" c. előadásával, amely azzal foglalkozott, hogy kihasználhatóak-e a szórakoztató videojátékok mögötti pszichés motivációk az oktatóprogramok kontextusában. Az előadásban bemutatta egy 2014-es országos videojáték-használati felmérés és egy Egerben, mozgásirányításos játékokat használó egri általános iskolások körében végzett hosszmetszeti vizsgálat eredményeinek egy részét.