Látogatás Szabolcsba

Utolsó módosítás: 2015. október 19.

A Geográfus mesterképzés szak, második évfolyama, és 8 fő turizmus vendéglátás szakos hallgató 2015.10.13-án ellátogatott Szabolcsba, hogy a településen újonnan létesült Szabolcs Vezér Panzióját megtekintse, és részt vegyen egy ehhez kapcsolódó tanulmányúton.

A létesítményben Lakatos Dénes polgármester úr fogadta az Eszterházy Károly Főiskola geográfus, és turizmus vendéglátás szakos hallgatóit. Az „ÚJ SZÁLLÁSHELY LÉTREHOZÁSA SZABOLCS TELEPÜLÉSEN" nevű program ismertetése után a diákoknak interaktív honfoglalás kori programokban volt részük. Ebéd után – mely szintén korhű keretek közt zajlott - megtekintették a város nevezetességeit, végigsétáltak a településen található földváron szakképzet idegenvezető kíséretében, majd egy kerékpártúra keretén belül felfedezték a környéket, és ellátogattak a Balsán található ökoturisztikai látogató központba.