Magyarország bécsi nagykövete fogadta hallgatóinkat

Utolsó módosítás: 2015. április 27.

Dr. Gyarmati István szervezésében az elsőéves nemzetközi tanulmányok mesterszakos diákok, valamint az ERASMUS programban résztvevő török vendéghallgatók bécsi tanulmányúton vettek részt.

2015. április 22-én Dán Károly Magyarország bécsi rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, az ENSZ és az EBESZ misszióvezetője fogadta az Eszterházy Károly Főiskola hallgatóit.
A konfliktusok és békefolyamatok című kurzushoz kapcsolódó rendkívül dinamikus előadásában fejtette ki véleményét az EBESZ szerepvállalásáról az európai béke megőrzésében. Értékelte továbbá az ukrajnai válsághoz vezető utat, illetve annak jelenlegi helyzetét. Szintén az előadás témáját képezték a biztonságpolitika XXI. század legnagyobb kihívásai, így többek között az energiapolitika, Magyarország és Közép-Európa energiaellátása, valamint Oroszország és az atomenergia szerepe.