Sikeres, interaktív szakmai fórum

Utolsó módosítás: 2016. március 01.

2016. február 23-án került megrendezésre a Hotel Flóra zsúfolásig megtelt Kőris Termében a Nemzeti Tehetség Program által támogatott „Kreatív Városfejlesztés” című társadalmi fórum az Eszterházy Károly Főiskola Kepes György Szakkollégiumának szervezésében.

Az eseményen Dr. habil. Kovács Tibor szakmai előadását egy kerekasztal-beszélgetés követte, amelyen a posztmodern városfejlesztés lehetőségeiről (és korlátairól) tárgyaltak a meghívott vendégelőadók.
A fórum a konstruktív együttgondolkodás jegyében zajlott, hiszen élénk, hasznos és tanulságos diskurzus bontakozott ki a közönséggel: velük közösen vitatták meg a szakemberek a felmerülő városfejlesztési kérdéseket. A beszélgetés valószínűleg legfontosabb konklúziója és üzenete az volt, hogy a városfejlesztési folyamatokban az eddig megszokott alá-fölérendeltségi viszonyt a mellérendeltségnek kell(ene) felváltania, ahol állampolgár és döntéshozó egy, hazánkban eddig még nem igazán megszokott partneri viszonyban működik együtt, ahol érvényesülnek a személyes értékek, a tudás és a kreativitás mint társadalmi-gazdasági (azaz kulturális) erőforrás.
A beszélgetők és a közönség – a szervezők reményei szerint – hasznos és informatív két órát töltött együtt, minden fél részéről új információkkal és tudással gyarapodva. Őszintén reméljük, nem egyszeri alkalomról volt szó, és a jövőben – az alulról fölfelé építkezés, a partnerség szellemében – még többször, sok érdekes szakmai fórumon találkoznak a résztvevők a kreatív városfejlesztés gyakorlatba való sikeres és fenntartható átültetése érdekében.
Találkozzunk újra!!!
A kerekasztal beszélgetői voltak:
• Dr. habil. Kovács Tibor – főiskolai docens, Eszterházy Károly Főiskola; alpolgármester, Kisújszállás
• Dr. Patkós Csaba – főiskolai docens, Eszterházy Károly Főiskola; Terület- és településfejlesztő szakgeográfus
• Dr. Tóth Antal – főiskolai docens, Eszterházy Károly Főiskola; Bűnözésföldrajzi szakértő
• Forgó Zsolt – marketing menedzser, Agria Park
• Vasas Ádám – közgazdász turizmus-vendéglátás szakon; marketing munkatárs, Gróf Buttler Borászat

Az eseményt támogatták:
• Emberi Erőforrások Minisztériuma
• Nemzeti Tehetség Program
• Egri Rotary Club
• FM7 rádió
• Gróf Buttler Borászat és...
• A tisztelt érdeklődő közönség!