Oktatási naptár 2019/2020. tanév

Utolsó módosítás: 2019. augusztus 07.

Oktatási naptár 2019/2020. tanév őszi és tavaszi félév

2019/2020. tanév őszi féléves oktatási naptár le is tölthető ITT!

Augusztus 16. Elsőéves hallgatók kollégiumi jelentkezésének határideje
Augusztus 20. A képzésváltási (szak, tagozat, telephely), intézményváltoztatási kérelmek beadásának végső határideje
Augusztus 25. Vendéghallgatói kérelmek beadásának végső határideje
Augusztus 30. Kollégiumi fellebbezések benyújtásának határideje elsőéves hallgatóknak, pótfelvételizők kollégiumi igénylésének leadása
Szeptember 1. Költségtérítés/önköltségi díjak első részletének befizetése. Diákhitel engedményezés intézése a TO-n, illetve campusokon
Szeptember 2-13. Regisztrációs időszak. A tanegységfelvétel a Neptun-rendszerben. Végzős hallgatók előzetes bejelentkezése a januári záróvizsgára
Szeptember 2-7. Gólyahét. Tájékoztatók és beiratkozás az I. éves hallgatóknak minden campuson. Tanévnyitó nyilvános szenátusi ülések
Szeptember 9. A 2019/2020. tanév őszi félévének első tanítási napja nappali tagozaton
Szeptember 15. Kedvezményes tanulmányi rend iránti kérelmek leadása
Szeptember 16. Kreditátviteli kérelmek leadási határideje
Szeptember 27. Szociális támogatás igénylés leadása
Október 12. Alumni nap, díszoklevelek átadása
Október 16. Szociális támogatás fellebbezés benyújtásának határideje
Október 25. A tanszékek megküldik a tavaszi félévi tantárgyfelosztást a Tanulmányi és Oktatásszervezési Osztály, campusokon az oktatási iroda/csoport részére
Október 28-október 31. Őszi szünet
Október 31. Költségtérítés/önköltségi díjak második részletének befizetése
November 4. A tanszékek meghirdetik a Neptunban a vizsgaalkalmakat.
November 4. A tanszékek a 2019/20-as tanév tavaszi félévére meghirdetik tanegységeiket a központi órarendhez a Neptunban.
November 14-től Utolsó féléves hallgatók vizsgára jelentkezése a Neptunban valamennyi tagozaton.
November 15. Szakdolgozatok/diplomamunkák elektronikus rendszerbe történő feltöltése januári záróvizsgára vonatkozóan.
November 15. Keresztféléves felvételi eljárás jelentkezési határideje.
November 25. A Tanulmányi és Oktatásszervezési Osztály központi órarendet készít a tavaszi félévre.
November 25-január 4. Vizsgaidőszak az utolsó féléves hallgatók számára.
November 28-tól Alsóbb éves (nem utolsó féléves) nappali tagozatos hallgatók vizsgára jelentkezése a Neptunban.
November 29-től Alsóbb éves (nem utolsó féléves) levelező tagozatos és távoktatásos hallgatók vizsgára jelentkezése a Neptunban.
November 30. A szakfelelős/szakképzettség felelős gondoskodik a szakdolgozati témajavaslatok Neptun rendszerben történő meghirdetéséről, aktualizálásáról.
December 3. Portfólió feltöltése az elektronikus felületre pedagógusképzésben, szakirányú továbbképzésben.
December 2-6. Egyetemi nyílt napok a Campusokon
December 6. A tanszékek meghirdetik a Neptunban, a levelező és távoktatás tagozatos hallgatók számára a tavaszi félévi tanegységeket, valamint a nappalis hallgatók szemináriumi óráit. A konzultációs beosztásokat a tanszékek közzéteszik. Campusok központi órarendet készítenek.
December 9-17. Előzetes tárgyfelvétel a Neptunban nappali tagozaton.
December 10-17. Előzetes tárgyfelvétel a Neptunban levelező és távoktatás tagozaton.
December 14. A szorgalmi időszak utolsó tanítási napja.
December 15. A hallgatók a szaknak/szakképzettségnek megfelelő témát választhatnak a Neptun rendszeren keresztül januári záróvizsga (2021. január) esetén.
December 16–január 25. Vizsgaidőszak az összes nappali és levelező tagozatos, valamint távoktatásos nem utolsó féléves hallgató számára.
Január 6-7. Keresztféléves felvételi vizsga
Január 4. Végbizonyítvány megszerzésének végső határideje januári záróvizsga esetén.
Január 5. Portfólió feltöltése az elektronikus felületre felsőoktatási szakképzésben
Január 13-18. Záróvizsga időszak.
Január 15. Vendéghallgatói kérelmek beadásának végső határideje
Január 20. A képzésváltási (szak, tagozat, telephely) és intézményváltoztatási kérelmek beadásának végső határideje.
Január 20-24. Egyetemi nyílt napok a Campusokon
Január 27-31. Előalkalmassági vizsgák pedagógusképzésre történő jelentkezések esetében
Február 7-8. Végzős hallgatók oklevélátadó ünnepsége.

2019/2020-as tanév tavaszi féléves oktatási naptár letölthető ITT!