Vendégkutató a finnországi Turku Egyetemről

Utolsó módosítás: 2017. október 25.

Tinja Pitkämäki a finnországi Turku Egyetem posztgraduális kutatójaként egy hetet töltött az Egri Herbárium (EGR) vendégeként. A fánlakó mohák sokféleségét és ökológiai szerepét tanulmányozta a trópusi hegyi esőerdőkben, fő témája pedig a fajok funkcionális jellegeinek vizsgálata összefüggésben a ködcsapadék felvételével. Pócs Tamás Professzorral együtt a perui hegyi esőerdőkből gyűjtött mohákat határozták meg és tanulmányozták az antropogén beavatkozások epifiton életközösségekre gyakorolt hatásait.